Pogoda jutro Pogoda Poznań
4-4

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Szczepienia na Covid-19 w Poznaniu. Jak się zarejestrować i zgłaszać?
j | aktualizacja: Środa, 1 2021 roku, godzina 13: 2

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w najbliższy piątek ma ruszyć rejestracja na szczepienia przeciwko Covid-19. Pierwsi mogą zapisać się seniorzy.

Szczepienia na Covid-19 w Poznaniu. Jak się zarejestrować i zgłaszać?
UMP

Seniorzy mogą zarejestrować się na trzy sposoby. Najprościej jest zadzwonić na infolinię lub do punktu szczepień, można też zarezerwować termin online. Pozostali dorośli będą mogli od najbliższego piątku zgłosić chęć przyjęcia szczepionki.

Pierwszy sposób to telefon na całodobową i bezpłatną rządową infolinię: 989. Senior może zadzwonić tam sam, ale może też poprosić o to kogoś bliskiego, np. członka rodziny. Do zapisu wystarczy PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji można wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Lista punktów, w których będzie można przyjąć szczepionkę w Poznaniu znajduje się na stronie tutaj.

Po rejestracji na podany numer telefonu przyjdzie SMS - potwierdzenie umówienia wizyty na szczepienie. Jeśli w wybranym punkcie szczepień nie będzie dogodnego terminu - wystarczy zadzwonić na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą znaleźć inny punkt w pobliżu.

Możliwa jest też rejestracja elektroniczna. Datę można zarezerwować poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl. System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko miejsca zamieszkania seniora. Jeżeli osoba ta będzie chciała zaszczepić się w innymi miejscu i terminie wszystko będzie można uzgodnić. Aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, trzeba mieć profil zaufany.

Wszyscy pozostali dorośli od 15 stycznia będą mogli zgłosić chęć przyjęcia szczepionki. Odpowiedni formularz zostanie umieszczony na stronie www.gov.pl/szczepimysie. Osoby, które go wypełnią, będą musiały podać adres mailowy i potwierdzić zgłoszenie. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla grupy, do której należą, na podany adres mailowy przyjdzie informacja, że e-skierowanie jest już wystawione. Dopiero wtedy będzie można zarejestrować się na konkretny termin - informują miejscy urzędnicy.
Uwaga! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online to nie to samo, co rejestracja. Dopiero kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla danej grupy - wystawione będzie skierowanie i będzie można się zarejestrować - dodają.

Przypominamy w pierwszej kolejności zapisać będą mogli się seniorzy, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od kolejnego piątku, 22 stycznia, rejestrować będą mogły się także osoby, które skończyły 70 lat. Szczepienia zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia 2021 roku. O szczegółach pisaliśmy tutaj.