Pogoda jutro Pogoda Poznań
3-2
Reklama
Retencja. Dlaczego jest taka ważna?
REKLAMA | aktualizacja: Piątek, 1 2020 roku, godzina 20: 2

Człowiek zagospodarowując przestrzeń dla swoich potrzeb, nie zawsze zastanawia się nad konsekwencjami tych działań. Czy wiemy, jaki mają one wpływ na nasze zdrowie, stosunki wodne w środowisku oraz klimat? Przez wiele lat tylko korzystaliśmy z dobrodziejstw natury. Konsekwencjami naszej ingerencji w środowisko jest obecny problem smogu, emisji CO2, zmian klimatu.

Retencja. Dlaczego jest taka ważna?

Co możemy zrobić w trosce o przyszłe pokolenia? Retencja jest pewnego rodzaju naturalną odpowiedzią na to pytanie, ponieważ ma ona globalne znaczenie w przyrodzie, w życiu człowieka i daje nam możliwość konstruktywnych działań w obrębie naszych siedlisk. Każdy z nas może gromadzić wodę deszczową, którą wykorzysta do podlewania ogrodu, ograniczyć jazdę samochodem, ograniczyć wycinkę drzew i zadbać o nowe nasadzenia. Możemy również dokonywać odpowiednich wyborów, na przykład pić wodę z kranu, aby zmniejszyć produkcję plastikowych butelek. To od nas zależy w jakim klimacie będziemy żyć na przykład w 2050 roku!

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_Yk0C7mGqmw&feature=emb_title[/youtube]

NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Pożar lokalu gastronomicznego na ulicy Kościelnej
Po godzinie dziewiętnastej straż pożarna została wezwana do pożaru lokalu gastronomicznego ZUOM na ulicy Kościelnej. Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej.
więcejCzytaj więcej | Środa, 2017.11.15 19:55
Trwa antyfaszystowska manifestacja
Po godzinie siedemnastej tłumy manifestantów i kontrmanifestantów pojawiły się w rejonie pubu Reduta przy ulicy Strzałowej. Obie strony konfliktu rozdziela policja.
więcejCzytaj więcej | Środa, 2017.11.15 17:35