Pogoda jutro Pogoda Poznań
5-4
Reklama
To już ostatnie mieszkania dostępne w programie "Najem z dojściem do własności"
REKLAMA | aktualizacja: Wtorek, 2 2021 roku, godzina 23: 0

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego na marzec zaplanowało uzupełniający nabór wniosków o przydział mieszkań realizowanych w programie "Najem z dojściem do własności". Dostępnych jest jeszcze ok. 50 lokali, a ich budowa zakończy się jesienią tego roku.

To już ostatnie mieszkania dostępne w programie

W nadchodzącym naborze dostępne będą przestronne mieszkania dwu- i trzypokojowe. Inwestycja powstaje na Strzeszynie i jest to II etap realizowanego przez PTBS osiedla. Spółka planuje, zasiedlenie lokali we wrześniu tego roku. Nabór wniosków do programu rozpocznie się 8 marca i potrwa do 31 marca. O kolejności wpisu na listę mieszkaniową decyduje liczba punktów przyznanych przez komisję kwalifikacyjną weryfikująca złożone dokumenty. Dodatkowe punkty można uzyskać np. za opłacanie podatku dochodowego w Poznaniu, ilość dzieci w rodzinie czy zwolnienie najmowanego lokalu mieszkalnego z zasobu miasta.

Najem czy kupno - zdecyduj sam

Program "Najem z dojściem do własności" skierowany jest do osób średnio zarabiających, które wiążą swoją przyszłość z Poznaniem. W szczególności powinien on zainteresować osoby marzące o własnym M, które nie mają zdolności kredytowej na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. W przypadku "Najmu z dojściem do własności" to PTBS zaciąga kredyt, a uczestnik programu wpłaca partycypację w wysokości 30% kosztów budowy mieszkania. W pierwszym etapie jest najemcą a w czynszu spłaca kredyt zaciągnięty przez PTBS na realizację inwestycji. Po 5 latach obowiązywania umowy najmu może spłacić pozostałą część wartości mieszkania i stać się jego właścicielem. Decyzję o wykupie może podjąć do końca obowiązywania umowy najmu, czyli ma na to 25 lat.

Pełna infrastruktura - mieszkania pod klucz

Osiedle realizowane jest w urokliwej dzielnicy - Strzeszynie - w bezpośrednim sąsiedztwie rozległych terenów rekreacyjnych. To idealna propozycja dla rodzin z dziećmi.

Najnowszy etap to 4 nowoczesne budynki z windami, przestronnymi balkonami, a w przypadku mieszkań parterowych - ogródkami. Tak jak w przypadku pozostałych inwestycji PTBS, mieszkania na Strzeszynie będą oddawane w standardzie "pod klucz" - w pełni gotowe do umeblowania i zamieszkania.

Najnowsze osiedle Poznańskiego TBS to nie tylko wygodne, przestronne mieszkania, ale i pełna infrastruktura towarzysząca: ciągi komunikacyjne, zieleń, miejsca rekreacji w postaci placów zabaw czy siłowni zewnętrznej. W budynku przy ul. Literackiej działają przedszkole i żłobek. W pobliżu planowana jest stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji także podziemną halę garażową i wózkarnie.

Szczegółowych informacji nt. programu oraz zasad uczestnictwa udziela:

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o.
Biuro Obsługi Klienta
ul. Konfederacka 4
60-281 Poznań
tel. 61 850 83 35/37/47

Więcej na stronie: www.ptbs.pl w zakładce Najem z dojściem do własności

NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Pożar lokalu gastronomicznego na ulicy Kościelnej
Po godzinie dziewiętnastej straż pożarna została wezwana do pożaru lokalu gastronomicznego ZUOM na ulicy Kościelnej. Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej.
więcejCzytaj więcej | Środa, 2017.11.15 19:55
Najstarszy poznański McDonald ma zostać zamknięty
Pierwsza restauracja McDonald została otwarta w Poznaniu w 1994 roku przy ulicy 27 grudnia. Teraz najstarszy poznański McDonald zniknie z mapy miasta.
więcejCzytaj więcej | Piątek, 2017.11.17 19:30