Kompleks ceglanych budynków City Park jest usytuowany w secesyjnej części Poznania w rejonie ulic Wyspiańskiego, Ułańskiej i Wojskowej. W bliskiej odległości znajdują się też hala widowiskowo-sportowa Arena i Park Kasprowicza. Kompleks mieszkalny składa się z dwóch jednopiętrowych, podłużnych budynków z przełomu XIX i XX w. oraz nawiązującego do nich stylem nowego budynku z 4 kondygnacjami. Budynki otoczone są starodrzewem. Dawne hale fabryczne, stojące wzdłuż ulic Wojskowej i Wyspiańskiego zostały odrestaurowane pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków. Odzyskały dzięki temu swoje oryginalne elewacje. Partery obu budynków zostały przeznaczone na lokale handlowe i usługowe. Na ich piętrach zostały zaaranżowane modne w ostatnim okresie, postindustrialne lofty. Od strony ul. Ułańskiej cały kompleks jest uzupełniony trzema odrestaurowanymi, ponad stuletnimi willami z czerwonej cegły.
Stojący po środku nowy, rozległy gmach rozplanowany w kształcie podkowy posiada ceglaną elewację uzupełnioną elementami z metalu i szkła. Na najwyższym piętrze mieści się w nim basen oraz SPA, pokryte zaokrąglonym, szklanym dachem. Cechą charakterystyczną jest też oszklony most, przez który biegną schody łączące trzecią kondygnację nowego budynku z drugim poziomem jednej z zabytkowych hal fabrycznych. Łącznik przechodzi nad wewnętrzną drogą osiedlową, nadając ceglanemu kompleksowi mieszkalnemu bardziej nowoczesnego charakteru. W rogach nowszej części City Park umieszczono koliste, częściowo przeszklone wieżyczki. Pierwsza kondygnacja budynku umieszczona jest częściowo pod ziemią na wzór przedwojennych suteryn. Cały gmach jest otoczony płotkiem zbudowanym z metalu i czerwonych cegieł. Zakończone półkoliście okna na pierwszych trzech kondygnacjach budynku nawiązują do stylu obowiązującego ponad sto lat temu w Poznaniu oraz innych częściach ówczesnych północno-wschodnich Niemiec. Na ostatniej kondygnacji znajdują się biegnące wzdłuż całej elewacji balkony. Przykryte są podtrzymywanym przez wąskie, metalowe kolumny daszkiem. Po wewnętrznej stronie „podkowy” balkony takie znajdują się na wszystkich piętrach budynku. Poprzedzielane są wychodzącymi w stronę wewnętrznego ogrodu pionami budynku. Znajdują się na nich duże, sięgające do podłogi okna, a ich zwieńczenia przypominają nieco neogotyckie dworki z XIX w. Klimat ten jest także podtrzymywany przez widoczne na dachu, ceglane kominy. Luksusowe mieszkania City Park mają powierzchnię od kilkudziesięciu do ponad trzystu metrów kwadratowych.
Autor: Maciej Kabsch
o wy co niewierzycie, nie wygracie z Wielkim Przedwiecznym, jihad butlerianski was czeka, od lodowych planet YR, po ogniowe planety NGHR, i od bieguna Wielkiej przepasci polnocnego do bieguna Wielkiej przepasci poludniowego! Koran i Azif - oto opoka naszej wiary! drzyjcie niewierni, Allah Azathoth upomni sie o swoich czcicieli!
stul pysk bisurmanskie scierwo
mozesz pytona ssac za ogona allahu juz azathothu juz
Ty rakatańska kinematografio w dioptrie formantowana To co napisałem o napoju bogów to prawda i mam na to świadków
5 piw 14!!!