Pogoda jutro Pogoda Poznań
2214

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Od wtorku konkretne luzowanie obostrzeń: co się zmieni?
mk | aktualizacja: Poniedziałek, 5 2021 roku, godzina 03: 1

4 maja to ważna data.

Od wtorku konkretne luzowanie obostrzeń: co się zmieni?
Zdjęcie ilustracyjne | Christo Anestev / Pixabay

Już od soboty, przynajmniej teoretycznie, w Wielkopolsce można korzystać z usług fryzjerów i kosmetyczek. Praktycznie salony będą przyjmować klientów od wtorku, bo w sobotę i poniedziałek mamy święta. Również od 1 maja można uprawiać sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu oraz w krytych salach i na basenach, ale w przypadku basenów mowa jest o zorganizowanych grupach dzieci i młodzieży.

Co od wtorku? 4 maja otwarte zostaną galerie sztuki oraz muzea. Zrobimy też zakupy w marketach budowlanych, sklepach meblowych, a także w galeriach handlowych - tu otwarte zostaną wszystkie sklepy i punkty. Oczywiście wszędzie obowiązują limity i reżim sanitarny. Do szkół wrócą dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych.

Kolejne luzowanie obostrzeń od 8 maja. Wtedy dla gości otworzą się hotele, przy możliwości zajęcia 50% miejsc w obiektach. Jeśli natomiast wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15, od 15 maja możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu.