Pogoda jutro Pogoda Poznań
2214

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Rusza składanie projektów do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego: 22 mln zł do wydania
KaT | aktualizacja: Wtorek, 5 2021 roku, godzina 04: 0

Urzędnicy czekają na pomysły mieszkańców do 31 maja.

Rusza składanie projektów do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego: 22 mln zł do wydania
UM Poznań

W Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2022 do wydania będzie o milion złotych więcej niż w roku ubiegłym - 22 miliony złotych. Każdy mieszkaniec miasta może zgłosić maksymalnie 3 projekty. - Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Można to zrobić drogą elektroniczną, osobiście - w biurze podawczym Urzędu Miasta Poznania przy placu Kolegiackim lub wysłać pocztą/kurierem na adres Gabinetu Prezydenta (pl. Kolegiacki 17, 61-841 Poznań). Do każdego zgłoszenia musi być dołączona lista poparcia z podpisami minimum 10 mieszkańców - informują urzędnicy.

Projekty mogą mieć charakter rejonowy i ogólnomiejski. Wciąż Poznań będzie podzielony na 13 rejonów. Maksymalna kwota do wydania na projekt ogólnomiejski to 2 mln zł, a rejonowy - 600 tysięcy złotych. - Zgłoszone projekty będą weryfikowane przez miejskich urzędników w kilku etapach. Pomysły zarekomendowane pozytywnie trafią na kartę do głosowania.

Nowością będzie sposób weryfikacji głosujących w trakcie oddawania głosów na projekty. - Głosowanie, tak jak dotychczas będzie odbywać się drogą elektroniczną. Potwierdzenie oddania głosu podczas głosowania będzie odbywać się za pomocą kodu SMS (ich kosztem nie będzie obciążony mieszkaniec). Do jednego numeru telefonu przypisanych jest maksymalnie 5 kodów weryfikujących, umożliwiających oddanie głosu. Osoby, które nie posiadają telefonu komórkowego, będą mogły zagłosować na miejscu - w Urzędzie Miasta Poznania. Zmiany wymusiło rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody, które zabroniło weryfikacji głosów poprzez numer PESEL - zaznaczają.

Projekty można zgłaszać do 31 maja. Do 20 sierpnia urzędnicy będą mieć czas na ich weryfikację. Pod koniec września gotowa powinna być ostateczna lista projektów, na które będzie można głosować. Głosowanie ma się odbyć od 1 do 22 października. Wyniki poznamy natomiast na początku listopada.