Pogoda jutro Pogoda Poznań
1914

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Piłkarze Warty i Lecha spotkali się na pierwszych treningach
sk | aktualizacja: Poniedziałek, 6 2021 roku, godzina 14: 2

W poniedziałek poznańskie zespoły rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy.

Piłkarze Warty i Lecha spotkali się na pierwszych treningach
LT, archiwum

Na zajęciach Lecha Poznań pojawiło się 25 zawodników. Byli wśród nich gracze, którzy powrócili do klubu z wypożyczeń, m.in. Djordje Crnomarković i Joao Amaral. Zabrakło jedynie Lubomira Satki, występującego na Euro 2020, oraz Niki Kwekweskiriego, odpoczywającego po zgrupowaniu reprezentacji Gruzji.

Zawodnicy najpierw przeszli badania, następnie przeszli na boczne boisko, gdzie odbyli trening, a następnie rozegrali krótką gierkę.

Początek przygotowań to dla lechitów treningi na własnych obiektach. 29 czerwca rozpocznie się zgrupowanie w Opalenicy.

Pierwsze zajęcia mają za sobą także zawodnicy Warty Poznań. Rozpoczęli je od siłowni, później wyszli na boisko. We wtorek odbędą się testy wydolnościowe.

Piotr Tworek ma znacznie mniejszy komfort pracy od Macieja Skorży. Na treningu Zielonych było 16 graczy. Zabrakło m.in. Gracjana Jarocha i Konrada Handzlika (powinni dołączyć w najbliższych dniach), mających wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Z kolei kontrakty Mariusza Rybickiego i Roberta Janickiego wkrótce wygasają, więc ich obecność nie miałaby większego sensu. Z uwagi na ślub, który odbył się w miniony weekend, do kolegów we wtorek dołączy Jacek Kielb. Zgodę na późniejszy powrót otrzymał także Mario Rodriguez. Z kolei Robert Ivanov przebywa z kadrą Finlandii na Euro 2020.

28 czerwca piłkarze Warty wyjadą na obóz w Grodzisku Wielkopolskim.

Ekstraklasa zainauguruje rozgrywki 23 lipca.