Pogoda jutro Pogoda Poznań
136

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Rzecznik rządu: jesienią jest możliwy lockdown sektorowy
sk | aktualizacja: Środa, 7 2021 roku, godzina 21: 1

Rzecznik rządu nie wyklucza powrotu surowszych obostrzeń.

Rzecznik rządu: jesienią jest możliwy lockdown sektorowy
By Kancelaria Premiera - Zdjęcia do pobrania, PDM-owner, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81220521

Piotr Müller był gościem programu "Rzeczpospolita Rozmowy". Pytano go tam m.in. o ewentualne regulacje w momencie wzrostu zakażeń i plany rządu.

- W Polsce mamy wariant hybrydowy - z jednej strony mamy limity osób w określonych miejscach, ale do tego limitu nie liczą się osoby zaszczepione. Ten wariant pozwala, by z usług korzystały te osoby, które niestety nie chcą się zaszczepić lub czasami nie mogą, oraz nagradza tych, którzy się zaszczepili. Chcielibyśmy pozostawić ten wariant i nie ma w tej chwili dyskusji o tym, by wprowadzać podobne rozwiązania jak we Francji i innych krajach. Uważamy, że to, czy będzie czwarta fala jesienią, jest kwestią naszej wspólnej odpowiedzialności. Jeśli tak się jednak stanie, może zostać wprowadzony sektorowy lockdown, polegający na wprowadzaniu w niektórych miejscach wcześniejszych obostrzeń - powiedział polityk, cytowany przez rp.pl.

Już w poniedziałek Adam Niedzielski stwierdził na Twitterze, że "stabilizacja zakażeń odchodzi w przeszłość". - W porównaniu do poprzedniego tygodnia mamy już 13% wzrost średniej liczby zakażeń. W kolejnych tygodniach będziemy obserwować dalsze wzrosty, o czym świadczy zmiana wskaźnika reprodukcji wirusa (R), który osiągnął znowu wartość 1 - dodał szef resortu zdrowia.

W środę poinformowano o 124 nowych zakażeniach koronawirusem w całym kraju.

[twitter]https://twitter.com/a_niedzielski/status/1417072598941413376[/twitter]