Pogoda jutro Pogoda Poznań
105

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

"Ruda" zaprowadziła policjantów pod drzwi sprawcy kolizji, który uciekł z miejsca zdarzenia
j | aktualizacja: Piątek, 7 2021 roku, godzina 30: 1

Okazało się, że mężczyzna jechał bez uprawnień i był pijany.

KMP Poznań

W ubiegły wtorek policjant z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu otrzymał wezwanie do kolizji drogowej. Pojawił się z "Rudą". Po przybyciu na miejsce w rejon ulicy Sikorskiego w Luboniu, okazało się, że mężczyzna który spowodował wypadek uciekł z miejsca zdarzenia i może być pod wpływem alkoholu.

W związku z tym policjant z psem tropiącym rozpoczął poszukiwania sprawcy. Po rozpoznaniu miejsca zdarzenia, czworonóg od razu podjął trop. Nie odrywając nosa od ziemi poprowadził funkcjonariusza kilkaset metrów wzdłuż ulicy Sikorskiego - informuje mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji.

W pewnym momencie pies zatrzymał się, wszedł do budynku mieszkalnego i zaczął kroczyć przed drzwiami mieszkania. Dla jego przewodnika oznaczało to, że wewnątrz może przebywać kierowca poszukiwanego auta. Kiedy policjanci zapukali do drzwi, otworzył im mężczyzna. Po chwili, mundurowi potwierdzili, że to on kierował autem i doprowadził do zderzenia. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierował samochodem pomimo cofniętych uprawnień, mając dodatkowo ponad 3 promile alkoholu - dodaje.

44-latek został natychmiast zatrzymany. Grozi mu za to do 2 lat więzienia.