Pogoda jutro Pogoda Poznań
147

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Maciej Bieniek zrezygnował ze stanowiska wicewojewody
j | aktualizacja: Piątek, 7 2021 roku, godzina 30: 2

Jak poinformowało Radio Poznań Maciej Bieniek złożył dziś dymisję. Jako główny powód podał względy osobiste.

Maciej Bieniek zrezygnował ze stanowiska wicewojewody
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | WUW Poznań

90 proc. podjętej przeze mnie decyzji to względy osobiste, a pozostałe dopełnienie 100 proc to - myślę, że dzięki nowym wyzwaniom, które na pewno czekają mnie od przyszłego tygodnia, będę mógł działać na rzecz Polski jeszcze bardziej rzeczowo - mówi Radiu Poznań Maciej Bieniek.

Na razie nie wiadomo jakie to plany.

Maciej Bieniek jako drugi wicewojewoda odpowiadał między innymi za sprawy obywatelskie i obsługę cudzoziemców. W zakresie kompetencji wicewojewody był także nadzór nad działalnością administracji zespolonej - inspekcji farmaceutycznej, handlowej oraz inspekcji ochrony roślin i nasiennictwa. II wicewojewoda wielkopolski zajmował się również nadzorem nad Wojewódzkim Zespołem do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Województwie Wielkopolskim oraz Państwową Strażą Łowiecką i Państwową Strażą Rybacką w Poznaniu. Sam Maciej Bieniek, jako swoje najtrudniejsze zadanie wymienił walkę z koronawirusem.

Maciej Bieniek od 2010 roku, przez trzy kadencje, był burmistrzem Obrzycka. Z wykształcenia jest prawnikiem, studiował prawo w Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie.