Pogoda jutro Pogoda Poznań
105

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Policjanci odebrali odznaczenia i awanse. "To wasza zasługa, że mieszkańcy Wielkopolski czują się bezpiecznie"
j | aktualizacja: Piątek, 7 2021 roku, godzina 30: 2

W piątkowe południe na terenie Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu odbyły się wojewódzkie obchody 102. rocznicy powołania Policji Państwowej.

Policjanci odebrali odznaczenia i awanse.
KWP Poznań

Wojewódzkie obchody Święta Policji rozpoczęły się dziś pod Pomnikiem Ku Czci Pomordowanych Policjantów II RP Województwa Poznańskiego, gdzie złożone zostały kwiaty. Następnie w kościele garnizonowym wielkopolskiej Policji na ul. Swoboda w Poznaniu odprawiona została msza św. w intencji wszystkich policjantów.

Po mszy obchody przeniosły się na teren Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Oprócz policjantów i pracowników policji pojawili się też zaproszeni goście, wśród których obecni byli: wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, zastępca prezydenta Miasta Poznania Bartosz Guss oraz wicestarosta powiatu poznańskiego Tomasz Łubiński. Związki zawodowe policjantów i pracowników policji w Wielkopolsce reprezentowali mł. insp. Andrzej Szary oraz Lucyna Jaworska-Wojtas.

Na początku uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka odebrał ślubowanie od 120 nowoprzyjętych policjantów. Następnie grupie policjantów i policjantek zostały wręczone odznaczenia państwowe, resortowe i związkowe, a także awanse na wyższe stopnie służbowe. Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę odznaczony został Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski. Z kolei Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadkom. Mariusz Wiśniewski odebrał awans na stopień podinspektora Policji - relacjonuje Dominika Pupkowska-Bral z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Szef wielkopolskich policjantów nadinsp. Piotr Mąka w swoim przemówieniu do zgromadzonych przyznał, że jest dumny z policjantów, policjantek i pracowników policji z którymi pracuje. To wasza zasługa, że mieszkańcy Wielkopolski czują się bezpiecznie - podsumował.

W dniu obchodów swojego święta policjanci pamiętają również o osobach, które swoją pracą i postawą wspierają ich działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Wielkopolski, wręczając im Medale za Zasługi dla Policji - dodaje Pupkowska-Bral.